SELAMİ GÜVEN ANTAL

1985 yılında, İTÜ Endüstri Mühendisliğini, Doğuş Üniversitesinde İşletme Yönetimi Yüksek Lisansını tamamlamıştır.
1986-1989 yılları arasında, NASAŞ Alüminyum Tesislerinde Bakım Planlama Mühendisi ve Üretim Mühendisi olarak, Nasaş& Reynolds- Amerika ve Nasaş & Alumpars- İran Bakım Yönetimi Projelerinde çalışmıştır.

1989 Yılından itibaren, Assan Demir ve Sac San A.Ş. Alüminyum Tesislerinde, 2007- 2010 Yılları arasında, Assan Alüminyum A.Ş. Tuzla ve Dilovası Tesislerinde, Kalite Yönetim Sistemleri Müdürü ve TPM Koordinatörü olarak çalışmıştır.
Uzmanlık alanları; Kaynak Planlama, Stok Yönetimi, Yönetim Sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 16949), TQM (Total Quality Managment), Müşteri Memnuniyeti, Stratejik Planlama, 5S, TPM (Total Productivity Managment), EFQM Mükemmellik Modeli, BSC (Balanced Scorecard/ QPR), Süreç Yönetimidir.

KalDer (Türkiye Kalite Derneği), TMMOB, İTÜ Mezunlar Derneği, MUDEK (Mühendislik Dersleri Akreditasyon Derneği), ÖSGD (Özel Sektör Gönüllüleri Derneği), Yalın Enstitü Derneği üyelikleri bulunmaktadır.
KalDer Yürütme Kurulu Üyeliği ve KalDer eğitmenliği yapmıştır.

Geçtiğimiz on yılda, özel sektör ve kamu sektöründe, Otomotiv, Kimya, Metal, Sağlık, İnşaat, STK ve Eğitim alanlarında faaliyet gösteren kuruluşların Ulusal Kalite Ödül Değerlendiriciliği ve Baş Değerlendiriciliği’ni yapmıştır.
Üniversitelerin Mühendislik Fakülteleri Endüstri Mühendisliği programlarını MUDEK adına değerlendirmektedir.  EOQ (European Organization For Quality) Quality Auditor ünvanı sahibidir. 2003 yılında Ulusal Kalite Ödülü ve 2009 yılında Japonya- JIPM’den TPM Ödülü çalışmalarına koordinatörlük yapmıştır.
Japonya’daki TOYOTA-Nagoya Otomobil, TOYOTA MATERIAL HANDLING GROUP ve Kuwana works- Hitachi Metals fabrikalarının çalışmalarını inceleme ve kıyaslama fırsatı elde etmiştir.

Grupas Gelişim çatısı altında eğitim, danışmanlık ve ticari alanda faaliyet gösteren TPM Akademi, Yalın Akademi ve Grupas Endüstri gibi Ltd. Şirketlerinin kurucu ortağıdır. Evli ve iki çocuk babasıdır.Copyright © 2017 KalDer İzmir Şubesi. 09-10-11 Mayıs 2018
Grafiket Reklam Ajansı