ALTUĞ REVNAK ETİ

Altuğ Revnak Eti ortaöğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı sonra sırasıyla, İstanbul Üniversitesi Fransız dilinden mezun oldu, yine İstanbul üniversitesi Sosyal Bilimler Çalışma Ekonomisi Avrupa Topluluğu bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Bilime olan ilgisinden dolayı İngiltere Reading üniversitesinde Biyomimetik alanında ayrı bir lisans eğitim aldı.

2000-2008 yılları arası dünya çapında Biyomimetik konusunda seminerlere katıldı. 2002-2007 arası mesleki amaçlı olarak yerleşik bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai Amerikan üniversitesi, Sharjah Amerikan üniversitesi gibi kurumlarda bilimsel seminerler verdi. 2008 yılında Doğa Bilimleri Derneği’ni kurdu ve konferanslarını resmi bir kimlik altında vermeye başladı. Biyomimetik, Uzay bilimleri, Çevre konularındaki konferanslar çok talep gördü ve dernek bugüne kadar 7000 den fazla sayıda ücretsiz konferans verme imkanı buldu. Büyük oranda okullarda öğrencilere yönelik olan konferansların 5000 den fazlasını Altuğ Revnak Eti verdi. 2010 yılından sonra konferansları uluslararası boyuta taşıyan Eti, Azerbaycan ve İsveç’te derneğin şubelerinin açılmasını sağladı.

2016 Yılından itibaren eğitim teknolojileri alanında danışmanlık ta yapmaya başlayan Eti, biyomimetik alanındaki tecrübesini biyoinovasyon adı altında bir ders programına çevirmek için çalışmalara başladı. Dünyada Stem uygulamalarına elle tutulur destek verecek, ilk ve ortaöğretim kitlesi için erken mühendislik eğitimi olacak biyoinovasyon eğitim program hazırlığı devam etmektedir.
Yine stem eğitimine destek anlamında, Doğa Bilimleri Derneği İnovatif Maker Robotik programını hazırladı. Program hem okullarda hem belediyelerin kültür merkezlerinde ilkokuldan üniversiteye kadar tüm yaş gruplarında öğrencilerin teknoloji, tasarım ve mühendislik altyapısı almaları, kodlama programlama alanlarına yönelmeleri anlamında bir çalışma oldu. Dernek bünyesinde bir araya getirdiği eğitmenler aracılığıyla  bir çok devlet liseleriyle protokoller yaparak okullarda robotik laboratuarlar ve eğitim alanları kurdu, takımlar oluşturarak sertifikalı eğitimler organize etti, ulusal ve uluslararası yarışmalara iştirak etmelerini sağladı. Türkiye’nin en büyük katılımlı robotik takımı olan Sparc 5665’in çözüm ortaklarından olan Eti, belediyelere da robotik merkezleri kurmaktadır. Bu anlamda ilk kurulum Çankırı Belediyesi çocuk merkezinde tamamlanmıştır.

www.dogabilimleridernegi.org
www.nsa-international.orgCopyright © 2017 KalDer İzmir Şubesi. 09-10-11 Mayıs 2018
Grafiket Reklam Ajansı