TAHSİN BİRGEN

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden uzmanlık derecesini alan Birgen, Prof. Dr. Zuhal Baltaş ve Prof. Dr. Acar Baltaş ile birlikte bilimsel çalışmalar yürüttü.

THY’de yer hostesleri ve teknisyenlerin seçimi, işe uyumu ve işbaşında eğitimleri konusundaki proje ekibinde yeralan Birgen, organizasyon geliştirme, organizasyonel değişim, personel seçimi, proje ve iyileştirme ekiplerinin kurulması ve ekiplerin yönetimi, kurum kültürü, kurumsal değerler, hedef belirleme konularında danışman olarak çalıştı.

İnsan kaynağının yetiştirilmesi ve geliştirilmesi konularında eğitim programları hazırlayıp sunan Birgen, çalışmalarına 1996 yılından bugüne Baltaş Grubu’nda devam etmektedir.

Tahsin Birgen, eğitim vermenin yanısıra bireysel koçluk çalışmalarına da devam etmekte ve Değerlendirme Merkezi uygulamalarında da aktif görev almaktadır.

Tahsin Birgen iş yaşamını etkileyen ve yönlendiren psikoloji bilgileriyle yöneticilerin yetkinlerini geliştirerek hedeflerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla “Yetkinlik Geliştiren Proje”lerde, Eğitim Program Yöneticisi ve Yönetim Koçu olarak görev yapmaktadır.

Baltaş Grubu’nun yürüttüğü seçme, değerlendirme çalışmalarında testlerin yorumlanması, değerlendirme merkezi sistemlerinin ihtiyaca göre oluşturulması, vakaların hazırlanması konularında liderlik etmektedir. Yönetici gruplarına uygulanan değerlendirme merkezi çalışmalarında bireysel geribildirimlerin verilmesi, “Görüşme Teknikleri ve Psikometrik Teknikler” seminerlerinin yürütülmesi konularında çok sayıda projede görev almaktadır.Copyright © 2017 KalDer İzmir Şubesi. 09-10-11 Mayıs 2018
Grafiket Reklam Ajansı